„Droša Vasara” Ķekavas un Inčukalna skolās

Tuvojas vasaras brīvlaiks, kad bērniem ir daudz vairāk brīvā laika, ko viņi mēdz pavadīt ārpus mājas. Lai vasaras periodā sekmētu negadījumu skaita samazināšanos, kuros cieš bērni, lai aktualizētu bērnu drošības jautājumus, Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki, no 15.aprīļa līdz 31.maijam Ķekavas novada un Inčukalna novada skolās organizēja lekcijas "Droša vasara". Reģionālās pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu galvenā inspektore Guna Saulīte uzsvēr -būtiski ir tas, ka ar bērniem par drošības jautājumiem runā persona formas tērpā - policists. Kaut vecāki un audzinātājas ik dienas bērniem atgādina par viņu drošību, tieši sarunas ar policistu šīs zināšanas vēl vairāk nostiprina un sagatavo bērnus patstāvīgai dzīvei. 

 

 "Droša vasara" lekciju norises laikā bērniem tika atgādināti noteikumi, kas jāievēro, atpūšoties pie ūdenstilpnēm - par drošību uz ūdeņiem, spēlējoties māju pagalmos un rotaļlaukumos. Tāpat bērniem un jauniešiem tika atgādinātas ceļu satiksmes noteikumu prasības, piedaloties satiksmē kā velosipēdistam, gājējam vai automašīnas pasažierim, tika apskatīti jautājumi par ugunsdrošību un citām tēmām, kam skolēni ne vienmēr pievērš uzmanību, sevišķi skolas brīvlaikā.

 

Lekciju laikā tika rastas atbildes uz jautājumiem:Vai skrituļojot jālieto ķiveres, ceļu un locītavu aizsargi?Vai ar skrituļslidām ir droši braukt pa ceļu? Vai klausoties skaļi mūziku ar "austiņām" var droši šķērsot ielu? Kāpēc braucot vajag piesprādzēties? Vai sabiedriskajos transporta līdzekļos drīkst grūstīties un trokšnot? Vai ar velosipēdu var braukt pa gājēju ceļu? Kāpēc nevar peldēt aiz bojām?

 

 Uz šādiem un daudziem citiem jautājumiem atbildēja bērni, tiekoties ar Reģionālās pašvaldības policijas inspektoriem lekcijās "Droša vasara".

 

Rūpējoties par bērnu drošību vasarā, 29.maijā Baložu vidusskolā tika organizēts pasākums "Droša vasara", kura laikā

 

Baložu vidusskolas un Baložu pilsētas pirmskolas izglītības iestāžu bērniem bija iespējams tikties ar Runci Rūdi, kurš pārbaudija bērnu zināšanas ceļu satiksmē, kā arī bija iespēja redzēt Kriminālistikas pārvaldes kinologa priekšnesumus, kur speciāli apmācīts suns rādija sasvas iemaņas mantu meklēšanā. Bērnus ar savu klātbūtni un priekšnesumu priecēja arī Valsts policijas hipologs.

 

Visa pasākuma laikā varēja apskatīties Valsts policijas, Reģionālās pašvaldības policijas dienesta automašīnas, kā arī piedalīties Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizētajās spēlēs par drošību satiksmē, un Reģionālās pašvaldības policijas radošajā darbnīcā - pagatajot sev atstarotāju.

 

Reģionālās pašvaldības policija darbinieki ar savu lekciju "Droša vasara" bērniem palīdzēja atsvaidzināt zināšanas par drošību vasarā.

 

Materiālu NLI inspektore Guna Saulīte 

Foto: no Baložu vidusskolas un policijas fotoarhīva

 


Jau trešo gadu iedzīvotājus pulcē Drošības diena

Turpinot divus gadus atpakaļ iedibināto tradīciju, Ķekavas novada Pašvaldības policija 24. septembrī aicināja ikvienu doties uz Ķekavu, lai piedalītos Drošības dienas 2011 dažādās aktivitātēs. Šim aicinājumam atsaucās gana daudz novadnieku, lielākoties drošības jautājumi un paraugdemonstrēja ieinteresēja ģimenes ar bērniem. 


"Ņemot vērā mūsdienās lielo informācijas plūsmu un uzmanības noturēšanas īpatnības, ir būtiski atrast veidu, kā iedzīvotājus, it īpaši bērnus, atraktīvi uzrunāt par dažādiem drošības jautājumiem. Tāpēc ar Drošības dienas pasākumiem vēlējamies bērniem pēc vasaras brīvlaika aktualizēt drošības tēmu, bet pieaugušajiem interesentiem parādīt klātienē mūsu operatīvo dienestu gatavību sniegt kvalitatīvu palīdzību," uzsver Māris Bomiņš, Ķekavas novada Pašvaldības policijas priekšnieks. 


Drošības dienas ietvaros gan lielie, gan mazie pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, konkursos un atrakcijās, nokārtot riteņbraukšanas eksāmenu un saņemt velotiesības, vērot vairākus, piemēram, kinologu un zirgu policijas paraugdemonstrējumus, kā arī ielūkoties kriminālekspertu ikdienā un aplūkot drošības dienestu ieročus un ekipējumus. Savukārt tie bērni, kuri izgāja speciāli šīm pasākumam izveidoto Drošības taku, saņēma piemiņas dāvanas. 


Drošības diena pulcēja dalībniekus no dažādiem operatīvajiem dienestiem, piemēram, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Zemessardzes un Ceļu satiksmes drošības direkcijas. 


Ķekavas novada Pašvaldības policija saka lielu paldies visiem Drošības dienas dalībniekiem un apmeklētājiem! Uz tikšanos nākamajā Drošības dienā!

 


Iekšlietu Ministrijas sporta spēlēs sacenšas policistu komandas

2011.gada no 3. - 4. jūnijam Valsts Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma sporta kompleksā norisinājās Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas sporta sezonas noslēguma sacensības. Ķekavas novadu pārstāvēja apvienotā Pašvaldības policijas un Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa izlases komanda, kura savā grupā izcīnīja pirmo vietu - futbolā, volejbolā un virves vilkšanā. Strītbolā Ķekavas novada apvienotā policistu komanda ierindojās 6.vietā, bet komandas stafetē 7.vietā. Kopvērtējumā savā grupā Ķekavas novada apvienotā policistu komanda ieņēma godalgoto 2.vietu. Pirmās dienas vakarā pasākuma organizētājus, dalībniekus un skatītājus priecēja atraktīva komandu parāde. Noslēgumā notika ikgadējais basketbola supermačs starp Iekšlietu ministriju un Saeimu, kur šoreiz uzvaras laurus plūca Saeimas komanda. Dienas noslēgumā pasākuma dalībniekus priecēja muzikālā grupa "Metrs." Iekšlietu Ministrijas Sporta spēles Kandavā notika jau divdesmit pirmo reizi, dodot iespēju darbiniekiem gūt pozitīvas emocijas, pavadot laiku un sportojot visiem kopā. 


Iekšlietu Ministrijas Sporta svētku sākums meklējams 1988.gadā, kad Kandavā tika organizēts pirmais sporta un atpūtas pasākums, kurā varēja piedalīties ikviens iekšlietu sistēmas darbinieks. Kandava izvēlēta par pasākuma norises vietu, jo tur ir gan sporta komplekss, stadions un šautuve, gan arī mežs, kur var celt telšu pilsētiņu. Pirmo gadu laikā pasākumā piedalījās ap 200 līdz 300 darbinieku, kuru vaļasprieks bija tūrisms. Taču ar katru gadu to skaits pieauga un pēdējos gados Sporta svētkos Kandavā piedalījās jau vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku no dažādiem dienestiem un rajoniem, kā arī viesu komandas no ārvalstīm.

 


Ķekavas novada pašvaldības policija pasniedz profesionālās ievirzes nodarbību Ķekavas vidusskolas 8. klasei

Iesaistoties aktivitātēs profesionālās orientēšanas jomā Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Pašvaldības policiju 2011.gada 14. februārī organizēja profesionālās ievirzes nodarbību Ķekavas vidusskolas 8. klases skolēniem par policijas darba specifiku. Ķekavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš un vecākā kārtībniece Ilga Ņikuļina pasniedza nodarbību, kurā skolēniem bija iespēja uzzināt visu par policijas funkcijām, uzdevumiem un nepieciešamo izglītību darbam policijā, iepazīties ar policista ekipējumu un speclīdzekļiem, kā arī izspēlēt "Lomu spēli" par ikdienas darbu izsaukumā un pārkāpuma novēršanu. Skolēni izrādīja īpašu aktivitāti un ieinteresētību, uzdodot jautājums un iesaistoties lomu spēlē, tāpēc arī turpmāk skolēniem tiks organizētas profesionālās ievirzes nodarbības dažādās jomās. Ķekavas novada pašvaldības policija vada profesionālās ievirzes nodarbību Ķekavas vidusskolas 8.b klasei