Jaunaka informācija

26.03.2013 | Komentāri ( Nav )

Atklāts Reģionālās pašvaldības policijas muzejs

Reģionālās pašvaldības policija, sagaidot savu pirmo jubileju, Ķekavā atklājusi muzeju, kurā apkopoti eksponāti jau no Ķekavas municipālās policijas dibināšanas 1994. gadā līdz pat šim brīdim.

Muzejs galvenokārt paredzēts kā izglītojoša prezentācija iestādes darbiniekiem, kā vēstures izziņas materiāls. Šis projekts tapis sadarbībā ar Ķekavas Novadpētniecības muzeju, kura rīcībā līdz šim nav bijis gandrīz nekādu vēsturisku materiālu no Ķekavas policijas.

Tagadējā Reģionālā pašvaldības policija, kas nu jau izveidoja vairākas struktūrvienības un tās darbojas un apkalpo nodaļas Inčukalna, Ikšķiles un Baldones novados, savā darbības laikā piedzīvojusi daudz pārmaiņu un reorganizāciju. Līdz ar to šajos gados sakrāts liels daudzums lietu, kuras var noderēt kā muzeja eksponāti un kalpot par policijas vēstures izziņas materiāliem.

Kā atzīst Reģionālās pašvaldības policijas galvenais inspektors Gundars Dzenis, - nedomājot ilgtermiņā par policijas vēstures saglabāšanu, ļoti daudz materiālu šo gadu laikā ir zaudēti. Bet, neraugoties uz to, tomēr ir izdevies saglabāt pietiekoši daudz lietu, no kurām veidot muzeja ekspozīciju. Katrai no tām ir sava vēsturiska vērtība, savs stāsts.

Kā viens no unikālākajiem eksponātiem minams ugunsdzēsēja tērps, kas mantots no Putnu fabrikas Ķekava bijušā ugunsdzēsēju dienesta. Tas saglabājies no laika sprīža (1996. – 2007. gads), kad Ķekavā ir bijusi vienīgā policijas iestāde valstī, kurā apvienotas gan policijas, gan ugunsdzēsības un glābšanas dienesta funkcijas.

Eksponātu vidū atrodama vēsturiska, rokrakstā aizpildīta tabula ar policijas ikgadējiem datiem, kā arī viena no pirmajām novada kartēm, kura pēc kolhoza likvidēšanas nonākusi policijas rīcībā.

Izstādīti ir vairāki formas tērpi no dažādiem policijas darbības periodiem. Tiek plānots arī izveidot albumus ar fotogrāfijām, kurās atspoguļota policijas vēsture. Līdz 2010. gadam Ķekavas municipālās policijas paspārnē darbojies bērnu un jauniešu klubs Vairogs – arī no šī laika rastas vēstures piemiņas lietas, ko ir vērts saglabāt. Tas ir liels ieguvums Ķekavas iedzīvotājiem, kā arī policijas esošajiem un topošajiem darbiniekiem, jo visas šīs lietas var aplūkot vienviet.

Materiāls no www.diena.lv
<- Atpakaļ uz: Informācija

Komentāri (0)


Nav komentāru

Pievienot komentāru:

Ievadiet kodu: *
 

CAPTCHA