Bērnu drošība vasarā

Sākoties vasaras brīvlaikam, atbildīgie dienesti aicina pieaugušos pārrunāt ar bērniem dažādus drošības noteikumus, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem uz ceļa, ūdenī un ar uguni. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) novērojumi liecina, ka ugunsgrēkus, ko izraisa bērnu rotaļas, visvairāk reģistrē tieši vasarā.

VUGD norāda, ka jau pirmajās siltajās dienās šopavasar peldoties gājuši bojā pusaudži, tāpēc pat, ja bērni dodas peldēties uz labi zināmu vietu, viņus nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. "Pusaudžiem ir raksturīgi, ka viņi vēlas padižoties citu klātbūtnē, pierādīt, ka spēj aizpeldēt tālāk, pārpeldēt upi vai ezeru, nedomājot par bīstamību un sekām. Tāpat pusaudzis, kurš slikti peld, var kautrēties atzīties pārējiem un mēģināt izdarīt to pašu ko citi. Pieaugušajiem vajadzētu nevis kategoriski aizliegt iet peldēties, bet gan izskaidrot, kādi riski pastāv, neievērojot tos vai citus nosacījumus, minot konkrētus piemērus," iesaka VUGD pārstāve Inga Vetere. Viņa uzsver, ka, sākoties brīvlaikam, ar bērniem vēlreiz jāpārrunā arī ugunsdrošības noteikumi, jo tieši vasarā ir visvairāk tādu ugunsgrēku, ko izraisījušas bērnu rotaļas.

Tāpat dienesti aicina vecākus vēlreiz pārrunāt ar bērniem arī Ceļu satiksmes noteikumus un izskaidrot, kā droši pārvietoties kājām un kā ar velosipēdu. Ļoti būtiski ir izskaidrot, ka, esot uz ielas, nedrīkst lietot mūzikas atskaņošanas ierīces ar austiņām, jo tās neļauj sadzirdēt tuvojošos transporta līdzekļus.

Faktu kastīte - IETEIKUMI

- Bērniem jāatgādina, kur meklēt palīdzību dažādos gadījumos, - kad jāiet pie kaimiņiem, kad jāzvana vecākiem un kad jāzvana operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112;

- ūdens tuvumā neatstāt bērnus bez uzraudzības;

- nedrīkst aizliegt peldēties, jāizskaidro iespējamie riski, kas ar to saistīti, un kā no tiem izvairīties;

- jāpārrunā briesmas, ko var izraisīt spēlēšanās ar uguni;

- a bērns vasarā atrodas jaunā vidē, piemēram, atpūšas laukos, jānovērtē iespējamie riski un jābrīdina bērns par to, no kā uzmanīties;

- vēlreiz jāpārrunā Ceļu satiksmes noteikumi.

Runājot par vasaras brīvlaiku, īpaši bīstams tas ir mazākajiem bērniem, jo iespējas apmeklēt bērnudārzu un būt pieaugušo uzraudzībā nav. 

Tādēļ pāris ieteikumi mazuļu drošībai:

- Parūpējieties par atbilstošu apģērbu laika apstākļiem!

- Nelaidiet savu bērnu vienu pašu pie ugunskura! Uzmaniet bērnu no ugunskura dzirkstelēm - šādi var tikt iegūti apdegumi.

- Noteikti vienojieties ar partneri, kurš pieskatīs bērnu no cikiem līdz cikiem! Tā izvairīsieties no liekiem pārpratumiem par pazudušu bērnu nakts melnumā.

- Glabājiet ogles, aizdedzināšanas šķidrumu bērniem nepieejamā vietā! Slāpes reizēm mazie remdē ar visnepiemērotākajiem dzeramajiem.

- Nelaidiet bērnu vienu pašu pie ūdenstilpnes! Lai notiktu nelaime, nav jābūt ļoti dziļam ūdens līmenim.

- Ja mazulis atrodas ratos, izmantojiet drošības jostas!

- Ja mazulis ir vismaz gadu vecs, vakcinējiet viņu pret ērču encefalītu un veiciet piesardzības pasākumus pret ērcēm - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāliek biksēs. Valkājiet sev un mazulim gaišas drēbes, kur ērces būs labi saskatāmas!

- Neļaujiet bērnam atrasties tiešos saules staros un pārkarst!

- Dodiet dzert pietiekamā daudzumā šķidrumu!

- Izsauciet Ātro medicīnisko palīdzību, ja mazais pārkaršanas gadījumā zaudējis samaņu vai ir gūti smagi apdegumi!

- Nekad neatstājiet bērnu vienu pašu mašīnā, jo tā uzkarst un tas apdraud mazuli.

Ieteikumi tapuši pēc Māmiņu kluba un www.nra.lv materiāliem

Sazinieties ar mums

Gaismas iela 19, k.-9, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV - 2123

  • dummy+ (371) 67937102 (DIENNAKTS)

  • dummy+ (371) 67936042

  • dummy policija@pp.gov.lv

Search