„Droša Vasara” Ķekavas un Inčukalna skolās

Tuvojas vasaras brīvlaiks, kad bērniem ir daudz vairāk brīvā laika, ko viņi mēdz pavadīt ārpus mājas.


Lai vasaras periodā sekmētu negadījumu skaita samazināšanos, kuros cieš bērni, lai aktualizētu bērnu drošības jautājumus, Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki, no 15.aprīļa līdz 31.maijam Ķekavas novada un Inčukalna novada skolās organizēja lekcijas "Droša vasara". Reģionālās pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu galvenā inspektore Guna Saulīte uzsvēr -būtiski ir tas, ka ar bērniem par drošības jautājumiem runā persona formas tērpā - policists. Kaut vecāki un audzinātājas ik dienas bērniem atgādina par viņu drošību, tieši sarunas ar policistu šīs zināšanas vēl vairāk nostiprina un sagatavo bērnus patstāvīgai dzīvei. 

"Droša vasara" lekciju norises laikā bērniem tika atgādināti noteikumi, kas jāievēro, atpūšoties pie ūdenstilpnēm - par drošību uz ūdeņiem, spēlējoties māju pagalmos un rotaļlaukumos. Tāpat bērniem un jauniešiem tika atgādinātas ceļu satiksmes noteikumu prasības, piedaloties satiksmē kā velosipēdistam, gājējam vai automašīnas pasažierim, tika apskatīti jautājumi par ugunsdrošību un citām tēmām, kam skolēni ne vienmēr pievērš uzmanību, sevišķi skolas brīvlaikā.

Lekciju laikā tika rastas atbildes uz jautājumiem:Vai skrituļojot jālieto ķiveres, ceļu un locītavu aizsargi?Vai ar skrituļslidām ir droši braukt pa ceļu? Vai klausoties skaļi mūziku ar "austiņām" var droši šķērsot ielu? Kāpēc braucot vajag piesprādzēties? Vai sabiedriskajos transporta līdzekļos drīkst grūstīties un trokšnot? Vai ar velosipēdu var braukt pa gājēju ceļu? Kāpēc nevar peldēt aiz bojām?

Uz šādiem un daudziem citiem jautājumiem atbildēja bērni, tiekoties ar Reģionālās pašvaldības policijas inspektoriem lekcijās "Droša vasara".

Rūpējoties par bērnu drošību vasarā, 29.maijā Baložu vidusskolā tika organizēts pasākums "Droša vasara", kura laikā

Baložu vidusskolas un Baložu pilsētas pirmskolas izglītības iestāžu bērniem bija iespējams tikties ar Runci Rūdi, kurš pārbaudija bērnu zināšanas ceļu satiksmē, kā arī bija iespēja redzēt Kriminālistikas pārvaldes kinologa priekšnesumus, kur speciāli apmācīts suns rādija sasvas iemaņas mantu meklēšanā. Bērnus ar savu klātbūtni un priekšnesumu priecēja arī Valsts policijas hipologs.

Visa pasākuma laikā varēja apskatīties Valsts policijas, Reģionālās pašvaldības policijas dienesta automašīnas, kā arī piedalīties Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizētajās spēlēs par drošību satiksmē, un Reģionālās pašvaldības policijas radošajā darbnīcā - pagatajot sev atstarotāju.

Reģionālās pašvaldības policija darbinieki ar savu lekciju "Droša vasara" bērniem palīdzēja atsvaidzināt zināšanas par drošību vasarā.

Materiālu NLI inspektore Guna Saulīte 

Foto: no Baložu vidusskolas un policijas fotoarhīva

Sazinieties ar mums

Gaismas iela 19, k.-9, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV - 2123

  • dummy+ (371) 67937102 (DIENNAKTS)

  • dummy+ (371) 67936042

  • dummy policija@pp.gov.lv

Search